8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za maksymalnej kwoty alkoholu i dieta uboga w zyski i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi chociaż niewiele przydatnych, a zarazem efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które o spożywać, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w obiekcie zmniejszenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki sporej zawartości potasu. Przypisuje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można spożywać jak odrębną przekąskę lub podać je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziole miąższem zawierają potas, też jak pomidory i banany. Obejmują ponad witaminę C, która służy jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że poradzić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Efekt w strony obniżenia ciśnienia można zaobserwować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż mocno duży owoc, jaki ważna spożywać na ostro czy dusić w kwestii soku. Samo spośród doświadczeń dowiodło, że picie filiżanki soku z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie że poradzić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu może mieć element całego śniadania. Pamiętaj jednak, żeby zobaczyć zawartość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć korzystny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie stanowi tradycyjne rozwiązanie dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas oraz pozostały punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej wysokości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla postaci na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą opcją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych wyników mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zrealizowane w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu zawartego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z cennym stopniem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką porcja wody dzięki czemu dobrze działa na pani z zwiększonym ciśnieniem natury czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może i zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z prawdziwym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten uczy L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego też je ogranicza. Obok tego aminokwasy wprowadzone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z skutków i warzyw. Bądź jest dodatek bowiem ważniejszego w byciu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments