Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża od zarania dziejów zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, lub zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments