Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea niezmiennie fascynuje kobiety swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i ukochanej. Jednak przed wręczeniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego zazdrość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest nieco zbyt młoda dla swojego wybranka, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments